Sprawdź kto oferuje prosty kredyt gotówkowy na umowę o dzieło

Każdy bank oferuje różne produkty kredytowe, które umożliwiają pożyczenie takiej kwoty, jaka jest potrzebna. Kredytobiorcy mogą bez problemu znaleźć ofertę, która umożliwi wziąć kredyt na 100000 zł lub więcej.

W zasadzie wszystko zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej konkretnego kredytobiorcy. Istotny jest tu czas trwania umowy kredytowej. Im dłuższy jest okres kredytowania, tym niższe są miesięczne raty i mniejszy jest wpływ pożyczki na zdolność kredytową klienta.

Oczywiście podpisanie umowy kredytowej na większe kwoty wymaga nieco bardziej skomplikowanych formalności.

 

Dokumenty do kredytu

Warto pamiętać, że wymagane dokumenty przy prostym kredycie powyżej określonego limitu wymagają zgody współmałżonka, oraz dodatkowych zabezpieczeń, które zależą od banku. Najczęściej praktykowane są poręczenia żyrantów lub zabezpieczenie kwoty pożyczki na hipotece nieruchomości należącej do kredytobiorcy.

W niektórych bankach wystarczającym zabezpieczeniem jest depozyt złożony w tym banku na określoną sumę. Starając się o kredyt znacznej wysokości warto samodzielnie sprawdzić, na ile różnią się wymagania w stosunku do kredytobiorców.

 

Prosty czy tani?

Niektórzy ludzie uważają, że nie ma „nieprzewidywalnych wydatków”, a jedynie „nierozsądni ludzie”. Każdy może starać się o wcześniejsze zabezpieczenie finansowania pojawiających się nagle potrzeb i to niezależnie od wysokości miesięcznego dochodu. Kiedy pieniądze stają się potrzebne, to trudno jest znaleźć prosty kredyt gotówkowy. Szukając szybkich pieniędzy, klienci muszą więcej płacić za każdą pożyczoną złotówkę. Warto zastanowić się nad swoją sytuacją finansową, kiedy pożyczka nie jest nam potrzebna.

Uważna analiza kont bankowych oferowanych przez różne banki pokazuje, że z większością z nich związane są konkretne profity. Niektóre rozwiązania mogą być zabezpieczeniem nagłych potrzeb finansowych. Posiadając konto bankowe możemy mieć limit debetowy przyznany do określonego salda lub bank może wydać nam kartę kredytową.

 

PKO BP czy inny bank?

Oba produkty przeznaczone są dla ludzi odpowiedzialnych, którzy nie będą ich nadużywać. Korzystanie z salda debetowego lub karty kredytowej jest pożyczaniem pieniędzy, za które wcześniej czy później klient musi zapłacić. Dla klientów, którzy chcą mieć szybki, ale nie stały dostęp do dodatkowych pieniędzy są kredyty przygotowane specjalnie dla posiadaczy kont w danym banku. Ciekawą ofertą z tego segmentu jest  kredyt gotówkowy w PKO BP. Bank pożycza pieniądze bez prowizji z oprocentowaniem od 6,99 procent.

 

Okres kredytowania

Okres kredytowania może trwać do 8 lat. Maksymalna kwota pożyczki może wynieść 20 tysięcy złotych. Klienci Banku mają dostęp do niższego oprocentowania oraz muszą załatwiać mniej formalności. Poważnym kłopotem, który uniemożliwia zdobycie potrzebnych pieniędzy jest nadmierne zadłużenie. Klientom obsługującym zbyt wiele miesięcznych rat banki nie chcą pożyczać dodatkowych środków.

Jedynym rozwiązaniem są kredyty gotówkowe konsolidacyjne, dzięki którym można zrestrukturyzować swoje zadłużenie i zdobyć dodatkowe środki na bieżące wydatki. Takie kredyty są w ofercie wszystkich banków, jednak warto je sprawdzić bardzo szczegółowo. Od dobrego wyboru zależy, o ile zmniejszą się miesięczne obciążenia naszego budżetu w związku z obsługą całkowitego zadłużenia.