Pożyczki 2018 – wybieramy najkorzystniejszą ofertę

Porównanie pożyczek gotówkowych na 2018 rok daje nam jasno zobaczyć, która pożyczka będzie dla nas odpowiednia.
Wybranie odpowiedniej pożyczki bywa w dwudziestym pierwszym bardzo skomplikowane.

Na rynku finansowym mamy około pięćdziesięciu (jak nie więcej) różnych firm i instytucji finansowych, które mają dla nas mniej lub bardziej ciekawe propozycje. Dlatego przyda nam się strona internetowa, która dokładnie porówna wszystkie oferty.

 

Kiedy korzystamy z pożyczki?

Zazwyczaj wtedy, kiedy nie dostaniemy pożyczki od banku w którym mamy konto. Niestety weryfikacja t nie tylko sprawdzenie danych osobowych, ale również każdego szczegółu dotyczącego naszych finansów, które czasami są zbyt małe. Jeśli pytamy o to którą pożyczkę wybrać w 2018 roku, zwróćmy uwagę na oprocentowanie oraz pozostałe koszta.

Każda pożyczka jest ubezpieczona – tu dokładnie przeczytajmy naszą umowę o pożyczkę, jeśli naprawdę chcemy ją wziąć. Nie musimy być znawcami tematu aby wszystko dokładnie zrozumieć.

Kiedy sięgamy po pożyczkę musimy mieć pewność, że jest to dobry produkt dla nas. W małych i w większych miastach powstaje coraz więcej firm pożyczkowych, które znane są ze złych praktyk.

 

Z czego zatem mamy korzystać aby móc dobrze pożyczać?

Na pewno warto mieć na uwadze firmy o których głośno – reklamujące się marki na pewno nie będą psuć sobie opinii ludzi, dlatego z całą pewnością możemy z nich skorzystać. Dobre i szczegółowe porównanie pożyczek gotówkowych pomoże nam znaleźć tą odpowiednią pożyczkę.


Samo znalezienie pożyczki nie jest takie trudne – wystarczy wpisać odpowiednią frazę w naszą wyszukiwarkę i za moment będziemy mogli poczytać o wielu pożyczkach. Jedne są udzielane bezpośrednio w placówkach firm, inne to pożyczki internetowe, sms, społecznościowe. Wszystko jednak zależy dokładnie od tego, czego potrzebujemy.

Jeśli nasza pożyczka ma być szybka, na pewno nie dostaniemy takowej w tradycyjnym banku.
I w takim momencie czekamy na coś innego – pojawia się pożyczka, która nie tylko jest szybka, ale dodatkowo bardzo uniwersalna.

Jeśli nie wiemy którą pożyczkę wybrać w 2016 roku by była najtańsza zapytajmy fachowców. Możemy również zdecydować się na pomoc doradcy finansowego (najlepiej niezależnego), który dopasuje pożyczkę do wszystkich naszych potrzeb.

 

Chcemy pożyczkę na samochód?

Weźmy pożyczkę dedykowaną, a dostaniemy ubezpieczenie samochodu w specjalnie niskiej cenie. Chociaż, nie zawsze niska rata powinna nas przyciągać. Ubezpieczenie na przykład od hospitalizacji jest bardzo ważne. Wtedy możemy w spokoju leżeć i się leczyć. Nie warto zatem z niego rezygnować.

 

Fuzja Raiffeisen Banku i Polbanku była dużym wydarzeniem na rynku usług bankowych. Wszyscy czekali na ofertę jaką przedstawi nowy Raiffeisen Polbank. Większość klientów miała nadzieję, że w ofercie na 2018 rok znajdą się tanie kredyty gotówkowe.

Obecnie pożyczka w Raiffeisen Banku może zostać udzielona w kwocie od 1 tysiąca do 120 tysięcy złotych, na okres od 6 do 72 miesięcy.  Bank wymaga obecnie minimalnego dochodu w wysokości 3 tysięcy złotych netto. Proponowane przez bank ubezpieczenie wprost zależy od wysokości pożyczonego kapitału oraz okresu, na jaki zawarto umowę kredytową.

Najniższe oprocentowanie jest przeznaczone dla kredytobiorców, którzy pożyczyli kwotę powyżej 100 tysięcy złotych na okres nie dłuższy niż 35 miesięcy.Najwyższe odsetki zapłacą osoby, które pożyczyły kwotę do 30 tysięcy złotych na okres dłuższy niż 36 miesięcy. Niestety bank żąda dość wysokiej prowizji za udzielenie kredytu. W opcji z ubezpieczeniem opłata prowizyjna wynosi 3 procent wartości kredytu, w opcji bez ubezpieczenia jest to aż 5 procent.

 

Konkurencyjna oferta

To powoduje, że obecna propozycja Raiffeisen Banku nie należy do najbardziej konkurencyjnych na rynku. Dużo większym zainteresowaniem powinien się cieszyć limit w koncie proponowany przez bank.

Umowa zawierana w 2018 roku jest na 12 miesięcy z opcją przedłużenia jej na analogiczne okresy. Bank jest elastyczny, jeżeli chodzi o akceptowanie rozmaitych źródeł dochodów i nie wyznacza terminów spłat salda. Wymagane są jedynie regularne wpływy na konto.

Limit do 30 tysięcy złotych nie wymaga zgody współmałżonka. Osoby wykonujące wolne zawody mają uproszczone formalności, związane z uzyskaniem salda debetowego w koncie.  Atrakcyjne warunki ma również gotówkowa pożyczka hipoteczna, którą bank oferuje na dowolny cel.  Wielu klientów podkreśla, że jednym z ważniejszych atutów propozycji jest szybka pożyczka gotówki.

Maksymalna kwota pożyczki jest uzależniona od wartości nieruchomości oraz od zdolności kredytowej klienta. Pieniądze można pożyczyć pod zastaw hipoteki na okres od 1 roku do 20 lat. Zobowiązanie można spłacać w ratach stałych lub malejących. W każdej chwili kredytobiorca może spłacić część lub całość pożyczki.