Pożyczka na PIT11 lub PIT 40 – gdzie najkorzystniej ją dostaniemy

Jak wiecie są różne rodzaje pożyczek. A od niedawna wiele banków ma w swojej ofercie pożyczki na PIT. Zgodnie z prawem bankowym wszelkie instytucje bankowe i SKOKi muszą sprawdzać dokładnie ryzyko związane z pożyczaniem pieniędzy konkretnym osobom. Ma to być formą ochrony depozytów, które w formie lokat są składane w bankach przez innych klientów.

Rynek pracy w Polsce ulega coraz większej transformacji. Coraz mniej osób pracuje na umowy o pracę, a coraz więcej związanych jest z firmami umowami cywilnoprawnymi. Banki uznały, że doskonałą formą sprawdzenia dochodów potencjalnych kredytobiorców będzie sprawdzenie ich PITów.

 

W ten sam sposób zabezpieczona jest pożyczka Alior Banku.

Do pożyczenia pieniędzy niezbędny jest dowód osobisty oraz PIT11 lub PIT 40, a w przypadku emerytów PIT40 A. Jednocześnie wszyscy klienci, którzy skorzystają z oferty w okresie promocyjnym, otrzymają 100 zł w prezencie w postaci bonu Sodexo, którym można płacić za zakupy w 50 tysiącach placówek w Polsce, w tym w wielu sklepach i sieciach handlowych. Bank oferuje kredyt w wysokości od 5 do 150 tysięcy złotych, który może być wykorzystany na dowolny cel.

Maksymalny okres kredytowania może wynieść nawet 100 miesięcy. Klienci, którzy potrzebują mniejszej kwoty, mogą otrzymać szybką pożyczkę bez poręczenia w kwocie od 400 do 20 tysięcy złotych, na okres od 3 do 60 miesięcy, bez zgody współmałżonka. W przypadku tego produktu wymagany jest dochód netto w wysokości 600 zł w przypadku umowy o pracę i 550 zł w przypadku renty lub emerytury.

Warunki kredytowe

Jednym z warunków jest również posiadanie obywatelstwa i stałego meldunku w Polsce oraz ukończone 25 lat. Dla wielu klientów pożądanym produktem jest kredyt gotówkowy dostępny online.

Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzają czas związany z załatwianiem rozmaitych formalności. Niewiele osób lubi częste wizyty w placówkach bankowych. W przypadku Alior Banku można wypełnić internetowy formularz.

Bankowy konsultant zadzwoni do klienta i pomoże we wszystkich etapach przygotowania  wniosku kredytowego oraz pomoże w wyborze placówki, w której dojdzie do finalnego podpisania umowy kredytowej. Dzięki temu klient otrzyma środki już podczas pierwszej wizyty w banku.

 

Kto prowadzi w rankingu pożyczek na PIT

W nowo co opublikowanym naszym rankingu pożyczek na PIT Getin Bank zajął 1 miejsce.
Getin Bank posiada najbardziej atrakcyjną propozycje zarówno dla klientów stałych, jak i nowych którzy dopiero co otworzyli w tym banku rachunek rozliczeniowy lub po prostu weszli do banku z ulicy.

pożyczką gotówkową na PIT11 lub PIT40 zazwyczaj jest zainteresowana 4-os rodzina, której miesięczne zarobki netto wynoszą 3600 PLN. Chce ona wziąć w banku 5 tys złotych, które będzie spłacać w ciągu 6 miesięcy. Getin Bank jest zwycięzcą rankingu proponując najtańszy kredyt tak dla klienta stałego, jak i nowego.

Za pożyczone w Getin Banku 1000 PLN na okres 6 miesięcy trzeba zapłacić niewiele ponad 25 zł – różnica pomiędzy propozycją zwycięzcy, a ofertą z ostatniego miejsca w zestawieniu wynosi prawie 60 zł.

 

By się przekonać jak dobra to oferta na kredyt gotówkowy na połowę tego roku warto ją porównać z innymi ofertami dzięki naszemu kalkulatorowi kredytów gotówkowych który również znajduje się na tej stronie.

Warto też nim podpiszemy umowę z wybranym bankiem poprosić po przez wysłanie wniosku – inne banki o ofertę na piśmie zawierającą wszelkiego rodzaju opłaty oraz szczegółowe warunki na jakich będzie nam mogła być udzielona pożyczka gotówkowa.

 

A oto nasz  zaktualizowany ranking pożyczek gotówkowych …

1. Getin Bank
2. Alior Bank
3. PKO BP
4. EuroBank
5. Credit Agricole