Pożyczka na już bez poręczycieli to hit ostatnich miesięcy

W czasie wakacji czy to świąt Bożego Narodzenia, każdy z nas sprawdza zasoby portfela i zastanawia się na jakie wakacje czy Święta go stać i czy w ogóle go stać. Jedni, po małej analizie budżetu domowego, decydują się na na droższe wakacje czy święta w kraju lub za granicą, inni wybierają tańszą opcję, jeszcze inni rezygnują z wyjazdu.

W każdym z tych przypadków pomocna może okazać się pożyczka gotówkowa na już i to na oświadczenie, bez zbędnych formalności, które nas zniechęcają. Wystarczy udać się do banku, przedłożyć minimum wymaganych dokumentów i wymarzone wakacje mamy w zasięgu ręki.

A kiedy już okaże się, że pożyczanie nie jest takie straszne, tak samo jak i spłacanie pożyczki nie jest tak uciążliwe dla naszej kieszeni, możemy z czasem pokusić się na następny krok, np. zmianę samochodu na lepszy, nowszy.
Pożądany wtedy jest najtańszy kredyt samochodowy.

 

Co należy brać pod uwagę analizując warunki banków?

Jest to m.in. okres kredytowania, prowizja, ubezpieczenie spłaty kredytu, czas oczekiwania na decyzję kredytową, wkład własny, może to być też inna dogodność jaką oferuje bank, np.startowy pakiet gotówkowy oferowany w ramach kredytu na dowolny cel.

Gdy już wymienimy samochód, spłacimy zobowiązania wobec banku i stwierdzimy, że taki sposób finansowania swoich zakupów jest dla nas korzystne, możemy pójść dalej w naszych zakupowych planach. Może okazać się, że całkiem realny jest plan zakupu „czterech ścian”, wtedy nie pozostaje nam nic innego jak pewny kredyt mieszkaniowy. Dzięki temu możemy spełnić kolejne marzenie naszego życia – własne M4.

 

O czym warto pamiętać …

Każdy bank stara się tak skomponować swoją ofertę, aby odróżniała się od konkurencji i przyciągała uwagę potencjalnych klientów. Dzięki promowaniu konkretnych produktów banki budują również pozycję marki.

Przykładem takich działań może być kredyt gotówkowy w banku BPH. Jego główną cechą są jasne i czytelne zasady.

Klient otrzymuje wszystkie najważniejsze warunki kredytu na jednej stronie umowy i dzięki temu może precyzyjnie wyliczyć, ile faktycznie będzie go kosztować pożyczona gotówka z BPH. Ustawa o kredycie konsumenckim nakazuje wszelkim instytucjom, które oferują kredyty i pożyczki, aby w sposób jednolity prezentowały najważniejsze cechy swoich produktów.

Dzięki temu każdy kredytobiorca zna oprocentowanie i warunki jego zmiany, a także wszelkie opłaty związane z udzieleniem kredytu. Klient może sobie porównać podstawowe, stałe parametry kredytu oraz potencjalne możliwości, jaką jest na przykład wcześniejsza spłata pożyczki bez opłat. Dzięki temu jest większa szansa, że potencjalny kredytobiorca będzie podejmował racjonalne decyzje, kierując się swoim dobrze pojętym interesem, a nie działając pod wpływem kampanii marketingowej, opartej na półprawdach.

Bank BPH poszedł jeszcze dalej, bowiem postanowił zmienić wzór umowy zgodnie z hasłem „po prostu fair”, które ma być jego znakiem rozpoznawczym.

 

Warunki udzielania pożyczki

Jednocześnie bank daje 21 dni na odstąpienie od umowy, jeśli klient wyrazi taką wolę. Dzięki temu klienci, którzy znajdą lepszą ofertę lub po namyśle zwyczajnie zrezygnują nie będą narażeni na żadne dodatkowe koszty. Na pozytywne opinie o kredycie gotówkowym BPH wpływają również jego warunki. Klienci mogą pożyczyć kwotę od 1 tysiąca do 150 tysięcy złotych na okres od 6 do 96 miesięcy.

Dużym atutem jest również możliwość pożyczenia pieniędzy bez konieczności wychodzenia z domu. Klient musi w tym celu wypełnić wniosek kredytowy za pomocą formularza online.

Bank deklaruje, że rozpatrzy wniosek bez zbędnej zwłoki. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, to z klientem skontaktuje się konsultant. Kredytobiorca będzie mógł wybrać, czy chce podpisać umowę w oddziale banku, czy też podpisy zostaną zebrane poprzez wymianę dokumentów za pomocą poczty kurierskiej.

2 komentarze
  1. Ewa77
    | Odpowiedz
  2. Robcio
    | Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*