Porównanie i ranking kredytów samochodowych 2018

Wybór najlepszego kredytu samochodowego w 2018 roku stanowi nie lada wyzwanie. Większość z nas słabo orientuje się w specyficznej terminologii związanej z umowami kredytowymi, a co za tym idzie niejednokrotnie dajmy się złapać w pułapki zastawiane na nas przez specjalistów od marketingu. W istocie hasła jakimi reklamuje się kredyty rzadko oddają w pełni zasady, jakimi rządzi się dana umowa kredytowa.

Co zatem zrobić, aby odsiać umowy niekorzystne, a znaleźć najlepsze kredyty samochodowe?

 

Jakie kredyty samochodowe będą dla nas najlepsze?

Oczywiście najlepsze są najtańsze kredyty samochodowe. Pamiętajmy jednak, iż na rzeczywiste oprocentowanie składają się na nie dwa elementy – stawki referencyjne dla danej waluty oraz marża banku.

Tylko biorąc pod uwagę obydwa czynniki możemy wyrobić sobie zdanie na temat tego który kredyt jest rzeczywiście tańszy. Wszystkim tym, którzy nie orientują się w specyfice umów kredytowych, albo nie mają po prostu czasu na dokonanie rzetelnego porównania pozostaje opinia ekspertów. Prasa branżowa pełna jest artykułów informujących o tym jak znaleźć tanie kredyty samochodowe.

Pomóc nam może w tym również szereg specjalistycznych serwisów internetowych.

 

Szybki kredyt samochodowy

Szybki kredyt samochodowy jest jak każdy szybki kredyt znacznie droższy od tradycyjnego kredytu i jest znacznie droższy w utrzymaniu.
Przedstawiamy zatem porównanie kredytów samochodowych w różnych bankach.

Przykładowo weźmy pod uwagę nowy samochód o wartości 50000 zł kredytowany na okres 84 miesięcy. W przypadku DB kredyt miesięczna rata może wynieść nas prawie 800 zł przy kredycie z pakietem ubezpieczeniowym.

Santander Bank oferuje nam kredyt samochodowy w tej samej wysokości z miesięczną ratą 855 zł. Najdroższą ofertę ze wszystkich banków przedstawia mBank przy kredycie na zakup nowego pojazdu comiesięczna rata za nasz nowy samochód warty ok. 50 000zł, będzie wynosić około 1000 zł przy oprocentowaniu rzeczywistym w wysokości ok. 18%.

Więc jeżeli interesują nas w tym roku (2018) kredyty samochodowe warto wykonać porównanie banków z naszą pomocą – gdyż wybierzecie najszybciej – najlepszy dla Was kredyt na samochód.