Kredyt gotówkowy z najniższym oprocentowaniem w 2018 roku

Wielu klientów analizuje bieżącą ofertę banków starając się znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy oferowany na rynku. Warto pamiętać, że w oparciu o te same oferty w jednej chwili kilka banków może mieć najlepsze i najtańsze produkty.

Wszystko zależy od parametrów dotyczących konkretnej pożyczki oraz niekiedy kredytobiorcy. Pomocnym narzędziem jest internetowa aplikacja służąca do porównywania aktualnych ofert bankowych.

 

Czy najtańsza to najlepsza?

W celu ustalenia, w którym banku oferowana jest najtańsza pożyczka gotówkowa, musimy wprowadzić takie dane jak: przeznaczenie kredytu, kwota wnioskowana, czas spłaty oraz metodę spłacania zobowiązania.

Zmiana jednego podanych parametrów może sprawić, że inna oferta okaże się korzystniejsza.  Różnice w całkowitym koszcie kredytu oraz wysokości raty miesięcznej mogą być znaczne.

Przykładowe poszukiwanie kredytu na dowolny cel, w wysokości 10 tysięcy zł, na okres 36 miesięcy, przy wyborze równych rat pokazuje, że różnica pomiędzy ratami miesięcznymi może wynosić ponad 20 procent. Najkorzystniejsza oferta przygotowana z godnie z podanymi parametrami była w BNP Paribas.

Rzeczywiste oprocentowanie wynosiło 10,4 procent, a prowizja za udzielenie pożyczki 0 procent, co skutkowało miesięczną ratą w wysokości 322 zł.

 

Drogi kredyt …

Najdroższy kredyt w zestawieniu oferowany przez Bank Pocztowy proponował ratę miesięczną w wysokości 390 zł. Na wyższą o 68 zł ratę wpływało oprocentowanie rzeczywiste w wysokości 26,6 procent i prowizja za udzielenie kredytu w wysokości 5 procent. Na wysokość rat generowanych przez porównywane kredyty gotówkowe oprocentowanie pożyczki wpływało w największym stopniu.

Różnica w wysokości 68 złotych, którą podała aplikacja internetowa jest spora. Mniej więcej tyle wynosiłaby rata za pożyczkę w wysokości 2000 zł, wziętą zgodnie z parametrami wyjściowymi przyjętymi do obliczeń. Porównując wyliczenia internetowych programów warto pamiętać, że są to jedynie informacje szacunkowe.

Rzeczywista oferta kredytowa banku może znacznie odbiegać od internetowych wyliczeń. Warto za każdym razem dokładnie sprawdzić podawane kwoty. Zwłaszcza, że porównywarki i wyszukiwarki internetowe pomijają często promocje i inne akcje marketingowe organizowane przez banki.