Konsolidacja kredytu – czy to się opłaca?

W dwudziestym pierwszym wieku kredytować możemy przez internet! Nie musimy gnać w deszcz do placówki bankowej jeśli potrzebujemy kredytu. W dwudziestym pierwszym wieku bardzo wiele banków może nam udzielić kredytu za pomocą internetu lub telefonu.

Musimy tylko wejść na stronę wybranego banku, czy też wybranej placówki finansowej i za chwilę będziemy wszystko dokładnie wiedzieć. Na początku wypełniamy wniosek na stronie i czekamy na telefon.

To tak zwana pożyczka online. W przypadku instytucji finansowych oraz para banków podajemy wszystkie swoje dane i decyzja kredytowa podejmowana jest w kilka minut ( od 5 do 15 minut maksymalnie ). nie każdy jednak będzie mógł się pochwalić takim kredytem- online nie oznacza, że nasze dane nie są dokładnie weryfikowane. Wręcz przeciwnie. We wniosku dokładnie wpisujemy nasze dane , które system weryfikuje przez te kilka minut.

 

Konsolidujemy kredyty i pożyczki – ale jak?

Jednak możemy tutaj liczyć na kredyt bez BIK oraz kredyt konsolidacyjny, czyli kredyt na spłatę innych kredytów – obecnie takowe kredyty oferuje nam każdy bank ale na różnych zasadach. Zobaczmy zatem czym dokładnie jest takowy produkt. Wyjaśnijmy zatem czy konkretnie jest konsolidacja pożyczek – to nic innego jak połączenie wszystkich kredytów z mniejszym oprocentowaniem łącznie.

Dzisiaj bierzemy jeden kredyt, jutro kolejny, za rok następny. Z każdym miesiącem inaczej prezentuje się w bankach pożyczka gotówkowa. Czasami po czasie okazuje się, że połączone raty pożyczek/kredytów gotówkowych tworzą dla nas zbyt wielką sumę i nie jesteśmy jej w stanie spłacać. Kredytu niestety zawiesić się nie da- jest to możliwe w szczególnych okolicznościach i to tylko na krótki czas.

 

Konsoliduj!

Dlatego też w takim przypadku kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem idealnym. Zamieniamy kilka naszych obecnych kredytów na jeden kredyt – kredyt konsolidacyjny. Kredyt ten jest znacznie mniej oprocentowany, a więc mniej nas kosztuje. Zobaczmy jak konkretnie prezentują się kredyty konsolidacyjne w wybranych przez nas bankach. Na stronie internetowej wybranego banku, mamy dokładnie opisany każdy produkt finansowy.


Zapoznajmy się dokładnie z warunkami jakie musimy spełniać aby ubiegać się o taki kredyt.

Ważne jest aby podpisywać umowę świadomie – czytamy więc wszystko to co mamy podpisać. Dzięki temu unikniemy tym razem kolejnych problemów finansowych. Konsolidacja to bardzo polecane rozwiązanie jeśli mamy na swoim koncie kilka małych, czy też dużych kredytów. Konsolidować możemy pożyczki, kredyty gotówkowe, na samochód, pożyczki hipoteczne i inne.