Kalkulator i kredyt hipoteczny z Alior Banku? Czy warto?

Alior Bank jest stosunkowo nowym bankiem działającym na terenie Polski. Jednak atrakcyjna oferta dotycząca kredytów hipotecznych oraz gotówkowych oraz darmowe konta osobiste pozwoliły tej instytucji finansowej na dobre wpisać się w krajobraz finansowy w naszym Kraju.

Alior Bank oferuje obecnie praktycznie wszystkie rodzaje kredytów oraz pożyczek, w tym oczywiście kredyt hipoteczny który pozwoli nam zakup mieszkania od dewelopera lub budowę domu.

Kiedy więc będziemy chcieli pozyskać dla siebie kredyt hipoteczny w Alior Banku, właśnie na budowę domu, możemy spodziewać się tego, że jej pracownicy najpierw bardzo dokładnie sprawdzą naszą historię kredytową.

Sumy bowiem wypłacane na ten cel są zbyt wysokie, żeby bank mógł sobie pozwolić na jakiekolwiek niedopatrzenia w tym temacie. Musimy więc jawić im się jako osoby odpowiedzialne, które poradzą sobie spokojnie ze spłacaniem zaciągniętego zobowiązania finansowego.

 

Jeżeli przejdziemy ten proces pomyślnie, nie będziemy musieli się przejmować zupełnie niczym.

Będziemy mogli swobodnie przejść do budowy naszego wymarzonego domu. Bank, który wybierzemy powinien być dla nas jak najlepszy. Musimy więc dokładnie dookreślić, gdzie wziąć kredyt hipoteczny.

My ze swej strony do końca roku na pewno polecamy ofertę Alior Banku gdyż promocja jaką ma ten bank dla nowych klientów należy teraz do jednych z najlepszych.

 

Kredyt hipoteczny dla zarabiających za granicą

Część banków funkcjonuje w świecie oderwanym od rzeczywistości i stawia warunki, które nie każdy może spełnić.

Głównym problemem dla każdego kredytobiorcy jest dopasowanie do siebie mieszkania i ceny, którą trzeba za nie zapłacić z kwotą kredytu, jaki można zaciągnąć w związku z aktualną zdolnością kredytową. Jedynie część banków akceptuje szeroki wachlarz dochodów. Banki najchętniej pożyczają pieniądze pracownikom zatrudnionym na mocy umowy o pracę na czas nieokreślony. Osoby pracujące na własny rachunek mają w bankach kłopoty ze zdolnością kredytową. Koszty przyjmowane do rozliczeń ze skarbówką znacznie utrudniają wzięcie nawet kredytów gotówkowych.

To właśnie ze względu na milionową rzeszę osób prowadzących działalność gospodarczą banki utrzymują kredyty na oświadczenie. Znaczna część banków umożliwia wzięcie kredytów przez osoby osiągające dochody poprzez umowy zlecenia lub umowy o dzieło. Trudno dostępny jest kredyt mieszkaniowy dla pracujących za granicą.

Wyjątkiem jest bank PKO BP, który wyszedł na rynek z odrębnym produktem, skierowanym do setek tysięcy Polaków osiągających dochody w innych państwach Unii Europejskiej. Niekiedy przeszkodą we wzięciu kredytu jest konieczność posiadania wkładu własnego. Niektóre banki finansują jedynie 80 procent wartości nieruchomości, w innych kredytobiorca może otrzymać 107 procent.

Najczęściej banki przyjmują rozwiązanie takie, jakie obowiązuje w banku Millennium, który pożycza pieniądze w wysokości 100 procent wartości po wybudowaniu i wykończeniu nieruchomości. Kalkulator Millennium Banku pomaga dostosować wysokość rat do możliwości ich spłaty.