Co warto wiedzieć o kredycie hipotecznym gdy go potrzebujemy

Długi okres kredytowania.

Jest to istotne dla osób, które odczuwają strach przed bardzo wysokimi miesięcznymi ratami kredytu hipotecznego. Może być to spowodowane niskimi dochodami, wysoką wnioskowaną kwotą kredytu albo istniejącymi zobowiązaniami kredytowymi, które mogą okazać się trudne do uregulowania w stosunku miesięcznym. Getin Bank oferuje kredyt hipoteczny na 50 lat, czyli na okres wystarczająco długi do odpowiedniego rozłożenia spłaty całości należności.

 

Kredyt hipoteczny Stokrotka.

Jest to propozycja dla osób, które uzyskują dochód w określonej kwocie i chcą kupić mieszkanie, będące 100-krotnością wysokości swojego dochodu. Getin Bank nie wymaga tutaj żadnego wkładu własnego, od ręki zgadza się na finansowanie całej wartości danej nieruchomości.

Propozycja ta jest skierowana do osób, które mogą udokumentować swoje zarobki stosownym poświadczeniem od pracodawcy. Jeśli uzyskujesz dochód z kilku miejsc lub kilku źródeł od jednego pracodawcy, musisz udać się do banku, gdzie akceptują wszystkie źródła dochodów.

 

1% marży, 0% prowizji.

Jest to jedna z bardzo atrakcyjnych ofert Getin Banku. Zwróć jednak uwagę, że okres objęty ową promocją wynosi tylko jeden rok.

Jeśli więc planujesz wziąć kredyt hipoteczny na kilkadziesiąt lat, musisz dokładnie obliczyć, czyli zerowa prowizja i zerowa marża będzie w tym przypadku korzystnym finansowo rozwiązaniem. Kredyt bez prowizji bardzo często obwarowany jest innymi, dodatkowymi opłatami, o których dowiadujesz się dopiero podczas czytania regulaminu banku.

 

Brak opłat dodatkowych.

W momencie gdy wnioskujesz o kredyt z dopłatą w ramach programu rządowego „Rodzina na swoim”, Getin Bank nie pobiera od Ciebie żadnych opłat dodatkowych za rozpatrzenie wniosku czy obsługę samego kredytu.

Jest to bardzo dobra oferta, gdyż sumaryczne wyliczenia kosztów kredytu są dzięki temu bardziej jasne i klarowne i możesz skupić się na przeliczeniu marży i oprocentowania, bez konieczności zagłębiania się w to, ile wynoszą opłaty dodatkowe.

 

Niezmienna rata.

Kredyt hipoteczny Getin Banku w ramach promocji „Gwarantowany Kredyt Hipoteczny” zakłada brak zmienności określonej raty kredytu przez okres 5 lub 10 lat. Korzyść płynąca z tego rozwiązania polega na niezależności od trendów na rynku kredytów hipotecznych, które są dla kredytobiorcy trudne do przewidzenia, szczególnie na początku okresu kredytowania.

Dzięki temu możliwe jest wstępne oszacowanie spłaty rat, uwzględniając istniejące zobowiązania finansowe.